Láska je jedno z nejkrásnějších slov a každý z nás někoho nebo něco miluje a má rád. Láska není jen milenecký vztah mezi mužem a ženou, ale třeba mezi přáteli, mezi bratrem a sestrou, mezi prarodiči a vnoučaty, mezi rodiči či dětmi. Lásku vyjadřujeme srdíčky a také hrdličkami, labutěmi, pusinkami, slovy… 

Opera Snímek_2021-10-04_085951_www.google.com

Láska je i vztah k domácím mazlíčkům či třeba i k nějaké činnosti či věci Ať je to hudba, tanec, sport, pohyb, domov, zázemí, příroda, vaření.

Je to něco, co nám vykouzlí úsměv na tváři, vyvolává to u nás krásné pocity, něhu, jemnost.

Láska je například mezi mužem a ženou, kolikrát si řekneme, že mezi nimi proběhla ta chemie a něco přeskočilo, kdy jeden na druhého myslí, kopíruje jeho pohyby a styl mluvy, chce se mu zalíbit a chce s ním trávit svůj čas. Chodí spolu, poznávají se a nakonec se rozhodnou spolu bydlet. Pomáhají si.

Samozřejmě k této lásce neodmyslitelně patří sex, mazlení, polibky.

Opera Snímek_2021-10-04_090016_www.google.com

Láska partnerská a milenecká může i být třeba mezi dvěma ženami či dvěma muži, proč ne?

Krásná je láska třeba i dětská, kdy chlapeček dá ve školce pusinku holčičce, kdy se to postupně začíná budovat. 

Velká láska a hluboké citové spojení je mezi rodiči a dětmi, kdy se sobě navzájem věnují, patří k sobě, záleží jim na sobě vzájemně, obejmou se, dajísi pusu, pohladí se.

A co láska mezi sourozenci? Vyrůstají spolu, hrají si, sdílejí spolu radosti i smutek.

Láska ke zvířátku, k pejskovi, koťátku, králíčkovi… Kolik z nás má doma nějakého zvířecího mazlíčka, ke kterému chová více než něžný vztah a rád se s ním mazlí, hladí ho, věnuje se mu a pečuje o něho?

Láska ale třeba i patří k něčemu, čemu se rádi věnujeme. Ať je to nějaký tanec či sport, kreativní činnost, cestování, kutilství… nebo třeba čtení knih? Většinou když máme lásku k nějaké činnosti, nazýváme to záliby, koníčky, zájmy, kterým se rádi věnujeme ve svém volném čase, uklidní nás to, zrelaxujeme u nich, zabavíme se, rádi se k nim vracíme a věnujeme. Výhodou je, že díky svým zálibám získáváme další rozměr a jakési naplnění.

A co pro vás znamená láska, víte, že láska je krásná energie, která nám zlepší kvalitu a radost ze života? Láska je dar. Ale ne vždy si to uvědomujeme:-)