Sociální sítě jsou studnicí obsahu generovaného uživateli. Můžete hrabat, jak jen chcete, ale vždycky najdete něco nového, něco neokoukaného nebo zajímavého. Byť je pravdou, že valná většina uživatelů se přesunula na jiné sítě (zejména na obsahově rychlejší sociální sítě), pořád je Facebook velkým hráčem. Lidé tvoří obsah s každým kliknutím, s každým příspěvkem nebo i reakcí na příspěvek někoho jiného. Dělají tak internet něčím naprosto unikátním – můžete pozorovat, co se děje, celý den a přesto vás vždycky něco překvapí.

avatar-2155431_640

Je ale obsah nabízený takto na internetu skutečně jediný? Ne, je tu ještě obsah, který se v životě k normálním uživatelům nedostane. Jsou to přesně taková videa a takové obrázky, které porušují nějakým způsobem uživatelskou příručku a podmínky. Celá armáda pracovníků je najata velkými společnostmi, aby den co den kontrolovali závadný či nahlášený obsah. Valná většina takového obsahu je skutečně závadná a nikterak nevadí, že se k uživatelům nedostane – jedná se tady o dětskou pornografii, násilí na zvířatech a podobné věci, které jsou lidé schopni zveřejnit na sociální sítě.

social-media-1989152_640

Pak je tu ale obsah, který je nahlašován jako závadný, byť nic neporušuje. Může se jednat o neškodné video, tropící si z někoho srandu, může se jednat o video, které bylo nahlášeno hatery. Z internetu mizí také to, co mažou samotní autoři z jakéhokoliv důvodu. Vy si ale můžete tento obsah „zachytit“ ještě před tím, než se vůbec smaže nebo zakáže. Díky službě facebook video downloader si budete moci uschovat své oblíbené vzpomínky na jakékoliv zařízení a v jakékoliv kvalitě a budete si jej moci přehrát offline.

Můžete si tak uschovat například písničku autora, kterou máte rádi, ale víte, že autor sám je docela „promazávač“ svého starého obsahu. Nebo můžete takto zachytit video nějakého internetového šikanátora, abyste jej později mohli usvědčit.